Επίσκεψη Μ.Γ.Σ. Ορέστης Ορεστιάδας στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 μετά από πρόσκληση του σχολείου μας, αντιπροσωπεία παικτών της ανδρικής ομάδας Μ.Γ.Σ. Ορέστης Ορεστιάδας επισκέφθηκαν το σχολείο γεμάτη χαρά και δώρα. Τα παιδιά απόλαυσαν τις στιγμές με τους παίκτες και τα χαμόγελα δεν έσβησαν από τα πρόσωπα τους.

Εργαστήριο Αυτόνομης Διαβίωσης

Στα πλαίσια του εργαστηρίου Αυτόνομης Διαβίωσης  το τμήμα 5 του σχολείου μας έκανε επίσκεψη στο σούπερ μάρκετ με σκοπό την αγορά πρώτων υλών για την παρασκευή ενός υγιεινού πρωινού γεύματος. Την επόμενη ημέρα οι μαθητές των τμημάτων 3 & 5 ετοίμασαν ρυζόγαλο ,  ρόφημα με γιαούρτι γάλα και φρούτα , κομμένα φρούτα  και   κουλούρι Θεσσαλονίκης συνοδευόμενο με τυρί. Κάλεσαν και τους συμμαθητές τους για να απολαύσουν όλοι μαζί τα εδέσματα που ετοίμασαν .

10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

10η Πανελλήνια Ημέρα σχολικού αθλητισμού σήμερα και μαθητές του ΕΕΕΕΚ Ορεστιάδας μαζί με μαθητές του 2ου & 3ου Γυμνασίου Ορεστιάδας, απόλαυσαν από κοινού αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδια!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε :

•Τους Διευθυντές των δύο σχολείων

κα Μπαντούδη Φωτεινή & κ. Κεφάλα Δημήτρη που δέχθηκαν με μεγάλη χαρά την πρότασή μας για συνεργασία την ημέρα αυτή,

• τους μαθητές των σχολείων για την άψογη συνεργασία !!

• Τους οργανωτές και συντονιστές των αγωνισμάτων του 5αθλου συναδέλφους του σχολείου μας κα Ραχωβίτσα Φανή και κα Ζηνα Ζαχαρη και όλους τους συναδέλφους που βοήθησαν

• Το Super market Ρίζογλου για την προσφορά του σε νερά και κεράσματα

• Τα Ελαστικά Σιαντιδης Χριστόδουλος για την διάθεση ελαστικών τα οποία χρησιμοποιήθηκαν στις δραστηριότητες.