Χριστουγεννιάτικο Bazaar

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε το bazaar του ΕΕΕΕΚ Ορεστιάδας στο πλαίσιο των Χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων που διοργανώνει το σχολειο μας. Μια βραδιά που μας γέμισε αγάπη και την οποία απολαύσαμε μικροί και μεγάλοι! Κατασκευές από υλικά λεπτής κινητικότητας, ανακυκλώσιμα υλικά και λαμπερά στολίδια ομόρφυναν την εκδήλωση μαζί με την μουσική συνοδεία μελών της χορωδίας «Ιφιγένεια» του Ιστορικού και Λαογραφικού Μουσείου Νέας Ορεστιάδας.

Ευχαριστούμε τον Κ. Κώστα Σταματοπουλο για την ηχητική κάλυψη , την διεύθυνση του ξενοδοχείου «Βιέννη» για την άψογη φιλοξενία και όλους τους παρευρισκόμενους που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Να ευχηθούμε καλές γιορτές με υγεία σε όλους!

Χριστουγεννιάτικα Κουλουράκια από το εργαστήριο Αυτόνομης Διαβίωσης

Στα πλαίσια του εργαστηρίου αυτόνομης διαβίωσης, ομάδα μαθητών του σχολείου ετοίμασαν χριστουγεννιάτικα κουλουράκια. Στη συνέχεια αφού ετοίμασαν την ζύμη και διάλεξαν ένα από τα χριστουγεννιάτικα κουπάτ για να κάνουν τα κουλουράκια, τα έψησαν στο φούρνο και τέλος τα γεύτηκαν με όρεξη!

Συμμετοχή σε Διαγωνισμό SaferInternet Day 2024

Με αφορμή τον εορτασμό της ημέρας ασφαλούς διαδικτύου 2024 οι μαθητές των τμημάτων 3 και 5 του σχολείου μας μαζί με τους υπεύθυνους καθηγητές Πληροφορικής συγκέντρωσαν το απαραίτητο υλικό για τη δημιουργία κολλάζ εξασφαλίζοντας την συμμετοχή τους στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό με θέμα «Ευγένεια στο διαδίκτυο – Δικαιώματα και υποχρεώσεις παιδιών και νέων στον ψηφιακό κόσμο».

Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία 2023!

Το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Ορεστιάδας στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία δημιούργησε αυτό το χιουμοριστικό και ταυτόχρονα αιχμηρό βίντεο με πρωταγωνιστές τους μαθητές και το προσωπικό του σχολείου.